Zpět na archiv
13/11/2017| Projekt Rozpoznejte depresi v televizi

Ve světě výskyt depresí stoupá, v Česku zdánlivě ubývá. Podle tvůrců projektu Rozpoznejte depresi je to ale spíše tím, že ji lékaři často nedokáží rozpoznat. Správně tuto poruchu vyhodnotí pouze ve 30 až 40 procentech případů. Vznikl proto manuál, který má s diagnózou pomoci. 

Společně s MUDr. Evou Češkovou a docentem MUDr. Ladislavem Slováčkem připravila společnost Angelini Pharma Česká republika s.r.o. elektronické materiály, které nabízí poznatky o projevech deprese, správné diagnostice a způsobech léčby deprese.

Nově vzniklý edukační online projekt tak nabízí rozšíření výuky. Zásadním způsobem mění možnosti předávání poznatků a umožňuje lékařům hledat odpovědi na jejich otázky odkudkoli a kdykoli. Projekt bude dále pokračovat spuštěním online platformy – Deprese do hloubky. Lékaři, kteří se do něj zaregistrují, tak získají přístup k interaktivnímu webu, který nabídne např. pacientské kazuistiky, záznamy odborných seminářů, rozhovory a odborné články či možnost odborné konzultace s psychiatrem.

Tématu se věnuje také nedávná reportáž ve zpravodajství České televize, jejíž součástí je i rozhovor s jedním ze spoluautorů projektu. Reportáž najdete zde.

Zpět na archiv