Zpět na archiv
16/08/2017| Rozpoznejte depresi – nový edukační projekt pro praktické lékaře

Rozpoznejte depresi – nový edukační projekt pro praktické lékaře
 

Deprese patří v současnosti k nejčastějším psychickým onemocněním. V Česku se s ní potýká zhruba 16 % populace – to je 1,6 milionu lidí. Projevy deprese ovlivňují jejich život, práci a také životy jejich rodin. Klíčovou roli při rozpoznání a správné diagnostice těchto pacientů hrají lékaři primární péče.


Společnost Angelini Pharma Česká republika s.r.o. proto letos na jaře představila unikátní edukační web s názvem Rozpoznejtedepresi.cz, který vznikal ve spolupráci s profesorkou MUDr. Evou Češkovou a docentem MUDr. Ladislavem Slováčkem. Praktickým lékařům nabízí poznatky o projevech deprese, správné diagnostice a způsobech léčby deprese.
 

Vzdělávání praktických lékařů je jedním z dlouhodobých cílů společnosti Angelini Pharma Česká republika s.r.o. Každoročně pro ně pořádá řadu workshopů, sympózií a odborných přednášek. Nově vzniklý edukační online projekt tak nabízí rozšíření výuky i mimo konferenční sály. Zásadním způsobem mění možnosti předávání poznatků a umožňuje lékařům hledat odpovědi na jejich otázky odkudkoli a kdykoli.
 

Navíc v listopadu 2017 bude tento projekt pokračovat spuštěním nové online platformy – Deprese do hloubky. Lékaři, kteří se do něj zaregistrují, tak získají přístup k interaktivnímu webu, který nabídne např. pacientské kazuistiky, záznamy odborných seminářů, rozhovory a odborné články či možnost odborné konzultace s psychiatrem.
 

Podrobnější informace najdete na www.rozpoznejtedepresi.cz

Zpět na archiv