Zpět na archiv
28/06/2015| Angelini Pharma Česká republika s.r.o. se připojila k projektu transparentní spolupráce

Angelini Pharma Česká republika s.r.o. se připojila k projektu transparentní spolupráce.

Hlavním smyslem dobrovolné iniciativy Transparentní spolupráce Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která byla přijata na celoevropské úrovni, je zprůhlednění a odkrytí pracovních vztahů mezi zdravotnickými odborníky/zařízeními a farmaceutickým průmyslem. K etickému kodexu Transparentní spolupráce se zavázaly všechny členské společnosti Evropské federace farmaceutických společností a asociací (EFPIA), ke které se hlásí i skupina Angelini.

Vzájemná spolupráce mezi zdravotnickými odborníky/zařízeními a farmaceutickým průmyslem je žádoucí a prospěšná pro obě strany, pozitivně ovlivňuje kvalitu lékařské péče i klinického výzkumu. Odborníci, tedy lékaři a farmaceuti, jsou vybaveni znalostmi a klinickými zkušenosti, farmaceutické společnosti se podílejí na vývoji nových léků a podporují lékaře ve vzdělávání.

Cílem je posílit pozitivní vnímání a význam vzájemné spolupráce a ukázat, že spolupráce je přínosná také pro celou společnost včetně pacientů a že odměny odborníkům jsou přiměřené.

Společnost Angelini Pharma Česká republika s.r.o., člen České asociace farmaceutických firem (ČAFF), vyjádřila svůj zájem připojit se k projektu transparentní spolupráce od začátku a dne 14. 4. 2015 jej smluvně svým podpisem potvrdila.

 

Informace na www.transparentnispoluprace.cz

Zpět na archiv