Angelini Pharma Česká republika s.r.o.

O nás

Společnost Medicom International s.r.o. změnila svůj název na Angelini Pharma Česká republika s.r.o. Změnou jména jsme pouze završili plnou integraci v rámci struktury mezinárodní farmaceutické skupiny Angelini, přičemž právní subjektivita firmy zůstává nadále zachována jako dosud.

Tisková zpráva ke změně názvu společnosti.

Přední farmaceutická společnost Medicom International s.r.o. byla přítomna na českém trhu od roku 1991 a postupně se vypracovala mezi první pětadvacítku nejvýznamnějších farmaceutických firem v ČR. Svým zaměřením především na originální přípravky např. z oblasti interní medicíny, revmatologie, gynekologie, onkologie a psychiatrie přinesla na český farmaceutický trh citlivě diverzifikované portfolio produktů, které se u odborné veřejnosti setkalo s pozitivním ohlasem. Mezi volně prodejnými přípravky patří mezi nejznámější například Tantum Verde nebo Rosalgin. Oba se dlouhodobě pohybují na špici ve svých segmentech.

Představení společnosti ANGELINI
U zrodu společnosti Angelini stál na počátku 20. století Francesco Angelini, který v Anconě v Itálii založil malou výrobnu léků. V současné době již Angelini představuje moderní, středně velkou mezinárodní společnost, která je schopna pružně reagovat na změny trhů, s jasnou strategií budoucího rozvoje a důrazem na historické hodnoty, které jsou základem firemní filozofie.  Společnost má svoje zastoupení ve dvaceti zemích, kromě Itálie také ve Španělsku, Portugalsku, Rakousku, Polsku, České republice, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku, Chorvatsku, Srbsku, Řecku, Rusku, CIS, USA, Pákistánu a Turecku. Celkem jsou její přípravky dostupné na trzích šedesáti zemí celého světa.
Konsolidovaný obrat společnosti Angelini v roce 2014 přesahuje 1,4 miliardy eur a pracuje pro ni přibližně 5000 lidí.
V Itálii patří Angelini mezi jednu z největších farmaceutických společností z pohledu počtu prodaných balení a je nejrychleji rostoucí na trhu léků na předpis. Je lídrem na trhu v oblasti volně prodejných léčiv.


Zpět na začátek

In-licensing

Partnerships have always been a crucial element in Angelini Pharma Czech Republic (Medicom Int. was renamed in May 2014) success and will continue to play a pivotal role in the Company’s future. We offer a wide experience as an In-licensing Company. 

Angelini Pharma Czech Republic permanently seeks new products to sell through our established sales and marketing infrastructure. We actively look for new with a common objective to obtain licenses with high added value, forward-looking products and technologies. 

Thanks to straightforward initial assessment process, we are able to react rapidly and move negotiations forward in a short time. 
The main therapeutic segments are:
 • Ethical
  • Pain management
  • CNS
  • Angiology
  • Orthopaedic/Rheumatology
  • Respiratory
  • Gynaecology
 • OTC
 • Biotec/Onco
  • Infectology
  • Gastroenterology
  • Oncology

To any prospective partner Angelini Pharma Czech Republic offers:
 • An established and proven Sales and Marketing capability in Czech Republic
 • A proven product development and regulatory capability
 • The ability to respond rapidly to opportunities
 • A track record in licensing-in

Please contact us: 
bd@angelini.cz 
Angelini Pharma Česká republika s.r.o., Páteřní 7, 635 00 Brno, Czech Republic 
Phone:  +420 546 123 111
We are able to offer a part of our product capacity to external clients.


Zpět na začátek

Výroba a výrobní prostory

Obchodní podnikatelské činnosti firmy Angelini Pharma Česká republika s.r.o.(společnost Medicom International s.r.o. změnila název v květnu 2014) byly rozšířeny o aktivity v oblasti výroby léčivých přípravků. V roce 1994 bylo uděleno povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv k výrobě léčivých přípravků.
Na samotném počátku se jednalo pouze o ruční přebalování léčivých přípravků, později o strojní etiketování lahviček a jejich vkládání spolu s příbalovou informací do papírové skládačky. Tyto činnosti již probíhaly v odděleném auditovaném prostoru vybaveném etiketovacím zařízením (to bylo naše vůbec první strojní vybavení), poloautomatickým kartonovacím strojem a skupinovou baličkou. Tento prostor se nacházel v areálu Vojenských staveb a.s. na ulici Vídeňská v Brně-Modřicích. V roce 1996 bylo rozhodnuto o stavbě nového administrativního centra na pozemku na ulici Páteřní v Brně-Bystrci, jehož součástí měly být sklady léčivých přípravků a také výrobní prostory s technickým zázemím.

V první etapě výstavby, dokončené v roce 1999, byl kladen důraz především na vybudování administrativního centra firmy s kancelářemi pro vedení firmy, marketingové a ekonomické oddělení a také základ pro nynější výrobu v suterénu administrativní budovy. V roce 2008 byla dokončena druhá velmi významná etapa výstavby našeho areálu – sklad pro léčivé přípravky, suroviny a obalový materiál pro výrobu o kapacitě cca 1 200 paletových míst. Otevření skladu znamenalo zvýšení kapacity výroby, celkové zlepšení pracovních podmínek a podmínek pro dodržování Správné výrobní a distribuční praxe.
Výrobní prostory a zařízení
V současné době se pro výrobu využívají tři výrobní linky umístěné v suterénu administrativní budovy. Výrobní linka 1 je umístěna v mikrobiologicky monitorovaném a vzduchotechnicky ošetřeném prostoru a je využívána pro balení otevřených lékových forem (tobolky a tablety). Na této lince jsou vyráběny přípravky Erdomed tobolky 300 mg v balení po 10, 20 a 60 tobolkách, Aulin a Mesulid tablety 100 mg v balení po 15 a 30 tabletách. Výrobní linka 2 slouží k balení přípravků v primárním obalu (lahvičky, sáčky, blistry a ampulky). V současné době jsou na této lince finalizovány přípravky Erdomed suspenze 100 ml, Erdomed prášek pro přípravu perorálního roztoku 225 mg v balení po 20 sáčcích, Aulin a Mesulid granulát 100 mg v balení po 6, 15 a 30 sáčcích, Nimed tablety100mg v balení po 6 tabletách a Flexodon tablety v balení po 30 a 60 tabletách. Výrobna 3 slouží pouze k ručnímu balení, vybalování a přebalování.
Personální zajištění
Požadavky kladené na výrobu, dlouhodobě úspěšně zajišťuje kvalifikovaný smíšený kolektiv 20 pracovníků ve složení osm mužů a dvanáct žen. Výrobní činnosti ve dvou pracovních směnách řídí a organizuje skupina čtyř technických pracovníků složená z vedoucího výroby, technologa výroby a tří mistrů.
Produkce
V průběhu času se měnil sortiment i množství zpracovávaných léčivých přípravků. Výrobní portfolio léčivých přípravků se po počátečním bouřlivém nárůstu množství a forem ustálilo na třech přípravcích(Erdomed, Aulin a Flexodon) ve čtyřech lékových formách. V roce 2011 a 2012 bylo v souladu s plánem vyrobeno více než 7 milionů balení, z nichž cca 70% bylo určeno pro export a cca 30% pro tuzemsko. Z hlediska skladby vyráběného sortimentu pokračoval postupný nárůst podílu jednotlivých lékových forem přípravku Erdomed, který v roce 2012 představoval již 67% z celkového počtu vyrobených balení. Rozhodující část výroby (73%) byla realizována na výrobně 1.
Audity
Úspěšnost a správnost nastavených kontrolních systémů, zajišťujících kvalitní a bezpečnou výrobu a distribuci, dodržování zásad Správné výrobní (SVP) a distribuční (SDP) praxe ve výrobě a distribuci, potvrdily v minulých letech nejen naše interní audity a audity našich obchodních partnerů ale hlavně audity Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Oblastního inspektorátu práce


Zpět na začátek