Skupina Angelini

Léky a léčiva

Skupina Angelini se, i přes dnešní rozmanitost činností, stále drží svých farmaceutických kořenů a stejného poslání. To je především každodenní péče o člověka, o jeho stálé duševní i tělesné zdraví a pohodu.


Léky a léčiva (Pharma)
V oblasti Pharma, je společnost Angelini “Integrated company” (integrovanou společností) zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a obchodováním s aktivními látkami,  originálními a generickými léky, léčivými produkty a doplňky stravy. Na mezinárodní úrovni se společnost Angelini soustředí především na oblast léčby bolesti a zánětu, neuropsychiatrie a infečních nemocí. Společnost má svá sídla v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Rakousku, Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Slovinsku, Chorvatsku, Řecku, USA, Pákistánu, Rusku a Turecku, kde je zaměstnáno zhruba 3 000 osob, z nichž je 180 vědeckých pracovníků a v obchodních strukturách pracuje 1 000 zaměstnanců.

Mezi nejznámější a nejrozšířenější značky léků patří Trittico, Tantum, Aulin, Vellofent a Xydalba. Léky společnosti Angelini jsou prodávány na celém světě díky zahraničním licencím uděleným více než padesáti partnerům, mezi nimiž jsou přední nadnárodní farmaceutické společnosti. Nejrozšířenějšími molekulami jsou trazodon, benzydamin hydrochlorid a prulifloxacin, respektive protizánětlivé a antibakteriální účinné látky, které jsou výsledkem vlastního výzkumu společnosti Angelini.

Pokud jde o místní úroveň, skupina Angelini zaměřuje svou pozornost, díky síle svých vlastních značek, také na další specifické oblasti. V Itálii patří mezi první čtyři firmy v objemu prodeje a je na vedoucí pozici v oblasti automedikace se značkami jako je Tachipirina, Moment a Amuchina.

V posledních letech skupina Angelini pracuje na strategii internacionalizace v zemích s velkým růstovým potenciálem, a to jak prostřednictvím cílených zisků, tak posílením již existujících zahraničních struktur  procento obratu dosaženého v zahraničí do roku 2000 stabilně roste a v roce 2018 činilo téměř polovinu.


Zpět na začátek

Osobní péče

Fater, založený v roce 1958, je italskou společností a do roku 1992 společným podnikem Angelini Group a  Procter & Gamble. Vyrábí a distribuuje znaščky jako ACE, NEoblanc a Comet v 39 zemích západní Evropy a trhu CEEMEA (střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika). V Itálii rozšiřuje trh osobní hygieny do pozdních 60. let a nyní vyrábí a prodává produkty značek jako Pampers, LINES, LINES Specialist a Tampax.

Fater je dynamockou spoečností, která investuje okolo 4 % ročního obratu do inovací. Znalost zákazníků i trhu, sdílení kompetencí aorientace na výkonnost jsou hnacími motory růstu v dlouhodobém horizontu. 

Sídlo a výrobní závod společnosti se nachází v Pescaře, další výrobní závody jsou v Pescaře, Campochiaro (CB), Portu (PT), Mohammedii (Maroko) a Gebze (Turecko).


Zpět na začátek

Strojní zařízení

Společnost Angelini je díky závodu Fameccanica absolutní světovou špičkou v projektování, konstruování a instalaci integrovaných výrobních průmyslových linek pro výrobu jednorázových absorpčních hygienických výrobků. Společnost Fameccanica je celkově řízena společností Fater, společným podnikem Angelini a Procter & Gamble. Od roku 1975 jsou pro společnost Fameccanica charakteristické pokrokové a netradiční technologie, stálé inovace a schopnost pracovat v úzkém vztahu se zákazníky a dodavateli.  Tyto kvality přispěly k posílení a růstu společnosti v mezinárodním měřítku.

Dnes má skupina Fameccanica čtyři společnosti:  Fameccanica.Data v Itálii, Fameccanica Machinery Shanghai, Fameccanica do Brasil a Fameccanica North America.


Zpět na začátek

Vinohradnický sektor

Společnost Bertani Domains je jedním z nejvýznamnějších podniků italského vinohradnického sektoru. Zahrnuje šest vinic s celkovou rozlohou 1 700 hektarů, z nichž je 460 hektarů vinohradů s celkovou roční produkcí zhruba 4 milionů lahví.

Ve třech historických toskánských vinicích produkuje prestižní značky vín Brunello di Montalcino (Val di Suga v Montalcinu, Vino Nobile di Montepulciano (TreRose v Montepulcianu) a Chianti Classico (San Leonino v Castellině v Chianti). Společnost Fazi Battaglia v regionu Marche  proslula produkcí vína Verdicchio, zatímco vinařství Puiatti ve Friuli je známé pro prestižní vína Collio a Isonzo DOC. Společnost Bertani Domains nejvíce proslula produkcí Amarone v oblasti Valpantena.


Zpět na začátek

Parfumerie


Angelini Beauty
je obchodní jednotkou skupiny Angelini zaměřenou na parfumerii a kosmetiku.

Společnost vyvíjí, vyrábí a celosvětově distribuuje parfémy a dekorativní kosmetiku pod licencí známých značek jako Trussardi, Laura Biaggiotti, Angel Schlesser, Gianfranco Ferre, Blumarine, Armand Basi, Mandarina Duck a Anne Moeller. Ve Španělsku distribuuje značky Versace a Moschino a dále také značky Filorga a Ferragamo v Německu. 

Na mezinárodní úrovni Angelini Beauty působí přímo na strategických trzích jako jsou Itálie, Německo, Španělsko, Portugalsko a Rakousko. Parfémy jsou dostupné v 85 zemích napříč Evropou, Středním Východem, Asií a Dálným Východem, Spojenými státy i Latinskou Amerikou.


Zpět na začátek