Skupina Angelini

Léky a léčiva

Skupina Angelini se, i přes dnešní rozmanitost činností, stále drží svých farmaceutických kořenů a stejného poslání. To je především každodenní péče o člověka, o jeho stálé duševní i tělesné zdraví a pohodu.


Léky a léčiva (Pharma)
V oblasti Pharma, je společnost Angelini “Integrated company” (integrovanou společností) zabývající se výzkumem, vývojem, výrobou a obchodováním s aktivními látkami,  originálními a generickými léky, léčivými produkty a doplňky stravy. Na mezinárodní úrovni se společnost Angelini soustředí především na oblast léčby bolesti a zánětu a neuropsychiatrie. Společnost má svá sídla v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Rakousku, Polsku, České republice, Slovensku, Německu, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, USA, Rusku a Turecku, kde je zaměstnáno zhruba 3 000 osob, z nichž je 180 vědeckých pracovníků a v obchodních strukturách pracuje 1 000 zaměstnanců.

Mezi nejznámější a nejrozšířenější značky léků patří Trittico, Tantum, Aulin, Vellofent a Xydalba. Léky společnosti Angelini jsou prodávány na celém světě díky zahraničním licencím uděleným více než padesáti partnerům, mezi nimiž jsou přední nadnárodní farmaceutické společnosti. Nejrozšířenějšími molekulami jsou trazodon, benzydamin hydrochlorid a prulifloxacin, respektive protizánětlivé a antibakteriální účinné látky, které jsou výsledkem vlastního výzkumu společnosti Angelini.

Pokud jde o místní úroveň, skupina Angelini zaměřuje svou pozornost, díky síle svých vlastních značek, také na další specifické oblasti. V Itálii patří mezi první čtyři firmy v objemu prodeje a je na vedoucí pozici v oblasti automedikace se značkami jako je Tachipirina, Moment a Amuchina.

V posledních letech skupina Angelini pracuje na strategii internacionalizace v zemích s velkým růstovým potenciálem, a to jak prostřednictvím cílených zisků, tak posílením již existujících zahraničních struktur  procento obratu dosaženého v zahraničí do roku 2000 stabilně roste a v roce 2018 činilo téměř polovinu.


Zpět na začátek