Zpět na archiv
Bolest - otázky a odpovědi

Mám dlouho problémy s bolestmi zad, nezabíraly klasické léky z lékárny jako brufen, ani masti s diklofenakem a ibuprofenem, jaké mám ještě možnosti?
Pokud dlouhodobě nezabírají volně prodejná analgetika, bude lepší se obrátit na svého ošetřujícího lékaře, který vás vyšetří, zjistí příčinu bolesti a případně vám předepíše vhodnější léky proti bolesti.

Lékař mi předepsal opiáty. Nechci brát léky, na kterých vzniká závislost.
Léčba opioidy (dříve opiáty) se volí pro léčbu střední a silné bolesti. Je velice účinná a při správném vedení léčby i bezpečná a riziko vzniku závislosti je prakticky zanedbatelné. U nás je v důsledku předsudků a obav využívána mnohem méně, než by bylo žádoucí a než je tomu ve vyspělejších zemích.

Dlouhodobě trpím bolestmi kyčlí. Léky, které mi lékař předepsal, jsem již spotřeboval. Začal jsem si kupovat v lékárně různé léky na bázi ibuprofenu, ale v poslední době mě bolí žaludek a bolest také úplně neustupuje.
Rozhodně je vhodné pokračovat v léčbě zvolené lékařem a nekupovat si léky dle vlastního uvážení, zvlášť když se jedná o dlouhodobou bolest. Volně prodejné léky nejsou pro léčbu chronické bolesti zpravidla vhodné a jejich dlouhodobé podávání vám navíc může způsobit i trávicí potíže.

Zpět na archiv